LIEPĀJA VIENĀ DIENĀ

Blogā par Liepāju
5Jūl

LIEPĀJA VIENĀ DIENĀ

Viena diena, tas ir ļoti īss termiņš tūrismam, tāpēc ir atbildīgi jāapdomā savas atpūtas plānošana. Stāstīsim, ko var paspēt paveikt 24 stundu laikā vienā no Baltijas romantiskākajām pilsētām.

Brauciens ar Liepājas tramvaju
1899.gadā Liepāja kļuva par pirmo pilsētu Baltijā, kur parādījās tramvaju kustība.
Jums ir iespēja iekāpt tramvajā pie autoostas un pabraukāties no galapunkta līdz galapunktam.

Pusstundas brauciena laikā Jūs sagādāsiet sev apskates ekskursiju cauri pilsētai.

Izpētīt koka Jūgendstilu
Jūgendstils nav tikai pāris kvartāli Rīgā un Eizenšteina daiļrade. Teicami jūgendstila koka paraugi Jūs gaida Liepājā. Greznās ēkas atrodas Piejūras parka teritorijā. Ja Jūs neesat apmeklējuši šo vietu un neizjutāt visas pilsētas krāsas, tad Jūs vēl neesat apskatījuši Liepāju.

Uzkāpt Svētās Trīsvienības katedrāles tornī
Baznīcu un svētnīcu apciemošana ir standarta darbība, lai iepazītu teju katru pilsētu. Liepājā noteikti vajadzētu apskatīt pāris svētnīcas. Viena no viņiem ir Svētās Trīsvienības svētnīca. Šeit var apskatīt vienu no lielākajām mehāniskajām ērģelēm: 131 reģistrs, 4 klaviatūras un 7000 stabuļu. Nelaidiet garām iespēju arī uzkāpt augšā pa torņa kāpnēm un apskatīt Liepāju no augšas.

Pastaigāties gar krastmalu
Pastaiga gar krastmalu daudziem ir iemesls, lai dotos uz Liepāju. Šeit dzīvo ostas pilsētas gars. Kuģi, kaiju kliedzieni, jūras smarža, Bauhaus arhitektūras stilā celtās ēkas, kuras kādreiz bija daļa no industriālās zonas, bet mūsdienās ierīkotas tūristu vajadzībām. Kad atvērts Līvu tirgus vecāki ar bērniem pa to pastaigājas, tūristi fotografējas un šeit ir ļoti interesanti. Šeit ir arī ļoti romantiski vakarā, kad pilsētas gaismas mirdz un laistās kanāla atspulgā.

Meditēt pludmalē
Liepājas pludmale ir pārvērtusies par leģendu, pludmales joslas platums sasniedz 50-80 metrus bezvēja apstākļos, garumā sasniedz līdz pat 8 km. Maigās smiltis, gaiss piesātināts ar sāli, atvērtā jūra, kas vēl ir vajadzīgs laimei?

Atpūsties Piejūras parkā
Kārtējais Liepājas lepnums. 19.gadsimta beigās parks bija izdemolēts. Tā nav tikai plašā zaļā zona, kura atdala pilsētu no pludmales, bet arī vieta kultūrālai atpūtai. Šeit ir arī stadions ”Daugava”, laukums, kur spēlēt minigolfu, skeitparks, koncerta zāle, peldvietas (neskaitot jūru, parkā ir arī dīķītis). Kopumā, pastaiga parkā būs ļoti interesanta, neskatoties uz Jūsu mērķi un interesēm.

Apskatīt Lutera Liepājas baznīcu
Tā ir vēl viena baznīca, ar kuru derētu iepazīt tuvāk. Viņa tika uzcelta pirmās Latvijas neatkarības laikā, krusta formas ēka, kura uzcelta no Somijā grieztā akmens, piesaista uzmanību vieglās arhitektūras formas dēļ.

Apciemot Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrāli
Ieejot iekšā, pievērsiet uzmanību tam, ka zem griestiem atrodas kuģa modelis. Viņu uzdāvināja kuģa apkalpes locekļi, kuri gandrīz noslīka stipras vētras laikā. Tiek uzskatīts, ka viņiem izdevās izglābties tikai lūgšanu dēļ.

Apskatīt altāri Sv.Annas baznīcā
Šī ir vecākā baznīca pilsētā. Vislielākais Sv.Annas baznīcas dārgums ir baroka laikmeta šedevrs, 9,7 metru garš un 5,8 metrus plats altāris, kuru 1697.gadā izveidoja Nikolas, kurš bija meistars kokgriešanā.

Nogaršot vietējos ēdienus
No jūras pilsētas tiek sagaidīta zivju ēdienu pārpilnība. Neliedziet sev iespēju izbaudīt mencu, kuru īpaši pagatavo pēc Liepājas receptes, kā arī citas vietējās delikateses. Ja Jūs nevēlaties tērēt laiku uz restorāniem, apciemojiet Pētertigu un pasūtiet līdzņemšanā svaigu, tiko noķertu zivi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.